VPS NOVABRIK Polička : SK SICO Jilemnice 1:0 (1:0)

Sestava :

Mataj - Červený, Novák, Švec, Král L., - Dittrich, Král V., Dostál, Kučera

Branky :

Červený

Utkání začalo tlakem týmu Novabriku, který byl téměř celý první poločas aktivnější a vytvořil si i více šancí. První šanci měl už ve 3. minutě Kučera, bohužel střela z otočky skončila vedle branky Jilemnického brankáře. Poté se ve slibné příležitosti objevil Dostál, ale trefil pouze dobře vyběhnutého gólmana. Hráči Jilemnice výborně bránili, ale směrem dopředu byli téměř neškodní. V 5. minutě přišla první a jak se později ukázalo i poslední branka utkání, když po nahrávce Nováka vyřešil nádherně souboj s brankářem Červený a po rychlé kličce uklidil míč do branky Jilemnice. Poté přišly ještě šance opět Dostála a Kučery, ale v prvním poločase už se nic vážnějšího nestalo. Do druhého poločasu vstoupila odvážněji Jilemnice a už ve 22. minutě si vytvořila první šanci, ale skvěle zasáhl debutující brankář domácích Mataj. Jilemnice byla mnohem aktivnější než v prvním poločase a hráči Novabriku se zaměřili především na obranu, bylo viditelné, že jim docházejí síly. Jilemnice držela balón více na svých futsalových kopačkách a vytvářela si slibné příležitosti, ale žádnou nedokázali proměnit, buďto skvěle zasáhl Mataj, anebo se sami připravili o vyrovnání, když nedokázali trefit ani odkrytou poličskou branku. Konec utkání byl velice dramatický, nad Novabrikem těsně před koncem utkání vysela hrozba trestného devíti metrového kopu, neboť nasbírali už 5 trestných faulů. V obraně tudíž už nemohli být tak agresivní jak doposud, z čehož asi vzešla i situace z 39. minuty utkání, kdy v pokutovém území Novabriku jeden z Jilemnických hráčů nastřelil ruku hráče Poličky Červeného a kopala se penalta. Tu ovšem Jilemnice trestuhodně zahodila, střílející hráč netrefil vůbec branku a utkání tedy dospělo do vítězného konce pro Poličku. Jilemnice si za svůj výkon minimálně bod zasloužila, byla pro Poličku nečekaně vyrovným soupeřem.

Druhé utkání :

VPS NOVABRIK Polička : SK Goll Běloves 3:3 (2:1)

Sestava :

Branky :

Král V., Král L, Kučera

Hráči Náchoda nastoupili do utkání velice sebevědomě a určitě chtěli Poličce oplatit porážku z domácího prostředí, kde už vedli dokonce 3:0, ale Polička dokázala utkání otočit. Stav utkání tomu i chvíli před koncem odpovídal, ale nepředbíhejme. První poločas byla o něco aktivnější Polička, Náchod měl ovšem velice rychlý přechod do útoku a hrozil nebezpečnými brejky. První branku dokázala vstřelit v 8. minutě Polička, když po nahrávce svého bratra vypálil nechytatelnou dělovku L. Král. Náchod byl evidentně zaskočen a dokázal se vzchopit až na konci poločasu. Mezitím dokázal tým Novabriku vstřelit 2. branku, když po nahrávce Dostála se štěstím prostřelil brankáře Náchoda Kučera. V 18. minutě po rychlém protiútoku Náchod snížil po brance Beláka a první poločas tak skončil 2:1 pro Novabrik. V druhém poločase Polička opět vyklidila pole a otěže utkání převzal Náchod a v rozmezí 5 minut dokázal utkání otočit, když se dvakrát trefil Eimer. Utkání bylo hodně kontaktní, fauly a hektické momenty se střídali na obou stranách. Polička se vzchopila k záverečnému náporu a v 36. minutě se podařilo vyrovnat po nahrávce Dostála V. Královi. Největší drama ovšem čekalo na domácí příznivce v 39. minutě. Po faulu na domácího matadora Dittricha měla totiž Polička možnost vstřelit vítěznou branku, neboť Náchod fauloval už po šesté a následoval tudíž devítimetrový trestný kop. K jeho exekuci se postavil Dostál, ale nemastnou, neslanou střelou pouze nechal vyniknout brankáře Bělovse, k následně odraženému balónu se ještě dostal Král V., ten ovšem s dorážkou naložil stejně trestuhodně a balón v síti neskončil. Do konce utkání zbývala ještě jedna minuta a i Polička vytvořila 5. faul, tudíž musela dohrávat velice opatrně. Stav se už nezměnil, utkání skončilo spravedlivou remízou, ikdyž na konec byla k vítězství blíže Polička. Neporazitelnost Poličky v první lize v domácím prostředí i nadále pokračuje.

Nejlepším hráčem turnaje byl za domácí vyhlášen Vlastinil Mataj.