VPS NOVABRIK Polička : SK STRABAG LUBRYCO Prachatice 5:1 (1:1)

Sestava :

Dittrich O. - Šmeral, Červený, Švec, L. Král, - Král V., Dittrich J, Dostál, Novák

Branky :

Král V. 2, Král L., Červený, Dittrich J.

V prvním sobotním utkání se na poličské palubovce představil tým z Prachatic. Nutno dodat, že hlavně v prvním poločase předvedl sympatický výkon a byl i lepším týmem. V 5. minutě nastřelil tyč a mezi 7. a 8. minutou předvedl dva rychlé protiútoky, ovšem včasným vyběhnutím zabránil ve skórování poličský brankář Dittrich. Hosté  lépe kombinovali a dostávali se do dalších šancí. Z jedné takové padl i první gól utkání, když tečovaná střala hostujícího hráče skončila za zády brankáře domácích. Po šťastné trefě hosté nadále útočili, ale po celkem nevinně vypadající akci domácí vyrovnali, když po nahrávce Nováka v 18. minutě vstřelil gól Král L. V druhém poločase Novabrik vyrovnal hru a v rozmezí dvou minut, v 25. a 26.odskočil hostům už na rozdíl dvou branek, když se dvakrát trefil Král V. Pokud chtěli hosté pomýšlet na zisk alespoň jednoho bodu, nezbylo jim nic jiného než otevřít obranu. Toho Polička využívala k rychlým brejkům. Z jednoho takového v 35. minutě zvýšil po nahrávce Dostála Červený už na 4:1 a v poslední minutě pečetil výhru domácích Dittrich. Tým z Prachatic si ve druhém poločase vytvořil jedinou šanci na skórování, když po samostatné akci Slámy skvěle zasáhl Dittrich O. Polička tak vytěžila další důležité 3 body, ale až po zlepšeném výkonu ve druhém poločase.

Druhé utkání :

VPS NOVABRIK Polička : BOMBARĎÁCI Větřní 3:3 (1:3)

Sestava :

Branky :

Král L., Dostál., Švec

Ve druhém utkání nastoupili poličtí proti Bombarďákům z Větřní a jistě před utkáním netušili, jaké drama bude následovat. Začátek utkání žádné komplikace nenaznačoval, právě naopak. Novabrik začal lépe, domácí si vytvářeli šance a zápas měli pod kontrolou. Vstřelili také první branku utkání, když po nahrávce Šmerala vstřelil gól L. Král. Poličtí se po vstřelené brance uklidnili, vytvářelili si i další šance, ale pojišťovací branku se jim nepodařilo vstřelit. Před koncem prvního poločasu přišel šok! Hosté mezi 17. a 19. minutou vsřelili 3 branky po téměř totožných akcích, když po brejcích stříleli na zadní tyč a utkání tak zcela otočili. Po přestávce začalo dobívání branky Větřní, ale hráči Novabriku nebyli schopni překonat pevnou hostující obranu. Naopak mohli sami inkasovat z několika nebezpečných brejkových situací hostujících hráčů, ale ti nedokázali svoje příležitosti využít. Ještě 5 minut před koncem vedli hostující hráči stále o dvě branky a schylovalo se k senzaci. Poličská domácí neporazitelnost ale vydržela, neboť se nejdříve po nahrávce Šmerala trefil Dostál a boj za vyrovnáním dovršil v 39. minutě po Červeného asistenci Švec. Polička tak sice ztratila dva body za remízu 3:3, ale pro tentokráte to pro ni bylo vítězstvím.