VOKNO Kroměříž : VPS NOVABRIK Polička 0:1 (0:0)

Sestava :

Dittrich – Švec, L. Král, Červený – Dostál, Novák, V. Král

Branky :

Švec

Utkání mělo hned od první minuty rychlý spád. V prvním poločase si více jasných příležitostí vytvořil tým z Poličky, ale žádnou svoji šanci nedokázal zužitkovat. Pěknou souhru nedokázal dotáhnout do gólové tečky Dostál, více klidu v zakončení chybělo i Královi. Na konci prvního poločasu ještě zahrozil z přímého kopu V. Král, ale domácí brankář Březina jeho střelu reflexivně vyrazil. V druhém poločase se hra vyrovnala, první šanci si vytvořila domácí Kroměříž, ale zakončení hlavou nebylo příliš důrazné. Téměř z protiútoku pěkně vystřelil hostující Dostál, ale mířil těsně vedle branky. Ve 4. minutě nadchnul domácí diváky pěknou samostatnou akcí domácí Stojaník, který po vtipném uvolnění mířil těsně vedle Dittrichovi branky. V 7. minutě zafungovala spolupráce Nováka s Dostálem, ale ani z této akce branka nepadla. Kroměříž přebrala aktivitu a vytvořila si svoji největší šanci, když po akci na jeden dotek skončila střela na tyči hostující branky. Oba týmy chtěly zvítězit a tlačily se do zakončení, z jedné takové akce po Červeného nahrávce mířil pouze do tyče Dostál. Domácí ještě zahrozili střelou vedle poličské branky. Když už byly oba týmy smířeny s remízou, rozhodla Polička v poslední minutě rychlou souhrou po ose V. Král – Švec, když posledně jmenovaný ze dvou metrů trefil odkrytou branku domácích. NOVABRIK tak získal velice důležité 3 body a po delší době se tak k němu opět přiklonilo štěstí.

Druhé utkání :

VPS NOVABRIK Polička : FENIX Neratovice 11:3 (7:1)

Sestava :

Branky :

5 Dostál, 4 Král V., 2 Novák

Ten z diváků, který se zdržel na chodbách domácí haly a přišel na poslední utkání sobotního turnaje později, neviděl gól poličského V. Krále, který skŕoval po chybě neratovických už po 12 vteřinách! Polička tak vstoupila do utkání asi nejlépe jak mohla, nicméně místo uklidnění do jejich řad spíše přišlo uspokojení a nesoustředěnost, čehož využili Neratovice v 5. minutě k vyrovnání, když se pěkně prosadil Merz. Polička se z nečekané branky rychle oklepala, v 6. minutě padla asi nejhezčí akce celého turnaje, když dlouhý aut L. Krále z první uklidil do neratovické šibenice V. Král. Oba bratři si svoji úspěšnou spolupráci zopakovali v 7. minutě, když opět po autu L. Krále skóroval V. Král a zvýšil tak už na 3:1. L. Král se v sobotu rozhodl, že bude nahrávat pouze rukama a po jeho přesném autu zvýšil už na 4:1 Dostál. Gólové situace následovaly v rychlém spádu. V 11. minutě po nahrávce V. Krále Švec pouze zazvonil na neratovickou branku a V. Král vrátil odražený míč zpět do sítě – 5:1. Ve 13. minutě využil Švec chybu neratovického brankáře, jehož odkop zachytil na půlící čáře a míč mu chtěl vrátit do branky, ale těsně minul. O minutu později po nahrávce Nováka skóroval Dostál, stav utkání tak posunul už na skóe 6:1. Účet prvního poločasu uzavřel opět Dostál po hezké akci Švece s Novákem. Druhý poločas začal tak, jak první skončil, tedy gólem poličského Dostála, který zvýšil už na 8:1. Ve 28. minutě se tentokrát Dostál proměnil v nahrávače, jehož pobídnutí využil Novák a zvýšil na 9:1. Ve vzduchu bylo cítit, že 10-ti gólová hranice v Kroměříži dnes padne, ovšem neratovičtí nechtěli dát svoji kůži lacino. Ve 29. minutě snížil na 9:2 Chrdle, ale 10. vstřelené brance poličských nezabránil ani on. V 11. minutě se po nahrávce Švece prosadil opět Dostál a vtipným obloučkem znovu měnil průběžný stav na 10:2. O 4 minuty později se podruhé v utkání prosadil neratovický Chrdle, který z přímého kopu za pomoci teče prostřelil Dittricha. Kosmetickou a definitivní podobu skóre poté stanovil svým druhým gólem Novák. Polička si odvezla z Kroměříže plný počet bodů a v tabulce tak konec roku přečká na pěkném 2. místě.