Čtvrtfinále Ligy Mistrů, 24.5.2018- Jezidy Rjazaň-VPS Novabrik Polička 2:2(1:1),penalty 3:4

Opět po roce se nám podařilo proklouznout do semifinále Ligy mistrů a stejně jako loni to byla dramatická podívaná až do konce,završená úspěšnou střelbou pokutových kopů a postupovou radostí. Rjazaň byla od začátku lepším týmem a nebýt výborných zákroků našeho brankáře,mohlo se utkání vyvíjet pro nás hodně špatným směrem. S přibývajícím časem se naše hra zlepšovala a výsledkem toho byl i vedoucí gól, na který však soupeř zanedlouho odpověděl, takže do kabin se šlo s remízovým výsledkem. Ve druhé půli ruský celek opět ukazoval svoji sílu a to hlavně v soubojích jeden na jednoho, kde jasně dominoval a jen s vypětím všech sil se nám dařilo zastavovat jejich průniky. Pět minut před koncem ale vcelku nevině vypadající střela na naši bránu znamenala ruské vedení a pro nás velká komplikace na závěr utkání. Ještě že se nám podařilo dvě minuty před koncem po parádně rozehraném trestném kopu vyrovnat a tím zápas dostat do prodloužení. V něm jsme hned v jeho prvním dějství přežili "klinickou"smrt, kdy hosté netrefili dvakrát naši poloprázdnou branku a když se ani nám nepodařilo správně využít žádnou z brejkových situací, zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm jsme byli opět šťastnějším týmem a po jednom zaváhání ruskéhostřelce a našem stoprocentním zakončení mohla propuknout pro nás hodně sladká postupová euforie.

V semifinále nás čeká souboj s Volgou Saratov, která nás loni v italském Riminy porazila 6-2, což naznačuje, že soupeř je velkým favoritem tohoto utkání a my se budeme snažit mu tuto roli co nejvíce znepříjemnit.

Jezidy Rjazaň-VPS Novabrik Polička 2:2(1:1),penalty 3:4(Jílek,Poul,Dittrich,Navrátil)