Semifinále - Liga Mistrů - 25.5.2018 - Volga Saratov-VPS Novabrik Polička 4:2(3:1)

Semifinále přineslo dramatickou podívanou až do konce utkání a ač to z kraje zápasu nevypadalo,k postupu jsme měli  hodně blízko,což je velmi potěšující. Předzápasovou komplikací byla zlomená ruka J.Mužíka,který se zranil ve čtvrtfinále, takže do zápasu hned od začátku naskočil J.Dittrich a zahrál velice dobře.Bohužel nám nevyšel úvod, přesto že jsme chtěli udržet Saratov co nejdéle bez vstřelené branky,soupeř poměrně lehce a lacině po našem nedůrazu v obraně skóroval hned třikrát po sobě a s námi to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Do poločasu ale R.Netolický snížil a když ve druhé půli T.Poul skóre posunul na rozdíl jednoho gólu v náš neprospěch, bylo na drama zaděláno. V té době jsme předváděli asi náš nejlepší výkon na turnaji a ruského favorita pořádně potrápili. Jenže před koncem v době největšího tlaku přišla chyba při střídání a další zbytečný gól v naší síti a konec postupových nadějí. I přes prohru je hodnocení z mého pohledu velice kladné, proti velmi silnému celku jsme sehráli vyrovnané utkání, což ještě třeba před třemi lety znělo pro nás něco jako nemožný cíl.Je jen škoda,že takových utkání není během roku více,protože jen toto je cesta, jak se posunou výkonostně ještě dál. Děkuji všem za vzornou reprezentaci a parádní výkon, odměnou je bronzová medaile, což je velký úspěch celé poličské sálovky.