Turnaj v Mohelnici 5.1.2020

První turnaj v Novém roce jsme sehráli v mohelnické hale, která je pro letošní rok naší domácí palubovkou a kde jsme se postupně utkali s Adrií Kladno a Chemcomexem Praha. První zápas proti hostům z Kladna, kteří přijeli v hodně pozměněné sestavě, se hrálo od začátku podle našich not.K vidění byly  pohledné akce, které se nám podařily v obou poločasech i gólově vyjádřit, takže na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 8-0 pro náš tým.O branky se podělily T.Poul 4x,T.Švec 2x,J.Mužík 1x,M.Kovář 1x. Druhé utkání proti Chemcomexu mělo velice dobrou úroveň, hrálo se ve vysokém tempu se spoustou šancí na obou stranách a bohužel pro nás s hořkým koncem, kdy jsme neudrželi naše dvoubrankové vedení. První půle začala herní převahou hostů, nám se dařilo dobře bránit a chodit do brejků, ze kterých se podařilo dvakrát skórovat a jít tak po kabin s dvougólovým náskokem,kdy se postupně trefili M.Stejskal a T.Švec.Druhá půle byla podobná té první, pražané se tlačili do naší obrany, která dlouho odolávala, ale pak přišla tečovaná střela z dálky a bylo na drama zaděláno.Zanedlouho se však individuálně prosadil M.Vondra a opět navýšil naše vedení.Poté přišla asi klíčová akce zápasu, kdy na jejím konci M.Stejskal netrefil z blízka poloprázdnou hostující bránu a opět se potvrdilo tolikrát zmiňované  nedáš-dostaneš.  Do konce chybělo něco málo přes minutu, kdy nejprve po rozehraném trestném kopu hosté snížili, aby půl minuty nato po naší chybě v rozehrávce stačili toto dramatické utkání dovézt do remízového stavu 3-3.Je velká škoda po takovém průběhu neudržet vedení až do konce, opět se potvrdilo, že hrát se musí se stoprocentním nasazením až do závěrečného hvizdu a ztráta dvou branek těsně před koncem nemusí znamenat vždy automaticky porážku. Celkově jsme ale sehráli povedený turnaj, ve kterém  musím kromě solidní prezentace všech hráčů v poli, především vyzdvihnout výkon našeho brankáře Libora Šmída, který zaskočil za naše zraněné brankářské duo a nato, že s námi byl vůbec poprvé na palubovce, tak si vedl nadmíru zdatně.