Z historie

   Oddíl sálové kopané má v městě Polička již dlouholetou tradici, která se díky odhodlání a přístupu mnohých lidí drží dodnes. Před 25-ti lety se vytvořila parta nadšenců kolem Vladimíra Stodoly, která se začala účastnit prvních turnajů pod názvem "Líný míč Mladého světa". Toto periodikum zastřešovalo organizačně dané turnaje, jelikož v té době neexistovala liga futsalu a ani malé kopané. Tyto turnaje měli charakter rekreačně sportovní, tzn. že se jich účastnili jak hráči registrovaní, tak i bez hráčské příslušnosti k daným oddílům velkého fotbalu. Hráči jako byli sourozenci Štoudkovi, Slavoj Bureš, bratři Grubhofferové, se svými zkušenostmi dostali do podvědomí organizátorů a byli pravidelně přizýváni na turnaje jako např. Havlíčkův Brod Cup atd.

   V 90. letech se soutěž sama o sobě zkvalitňuje a mnohdy se turnajů účastní i týmy složené s prvoligových hráčů. Změny v kádru postihly i poličský tým. Od roku 1991 se pravidelně VPS Polička účastní semifinále turnajů o titul mistra České republiky a v roce 1994 se připravila penaltovým rozstřelem s Nejzbachem Vysoké Mýto (dnes prvoligový tým v malé kopané) o třetí příčku v ČR. VPS si tímto výkonem připisuje nejlepší výsledek v historii oddílu. Hlavními oporami v té době byly osobnosti jako J. Dittrich st., Josef Štoudek, P. Švec a F. Harašta.

V novodobé historii, resp. od roku 1997, se hraje celostátní soutěž (extraliga ČR), které se účastní 12 mužstev. Vítěz má každoročně právo se zúčastnit turnaje Poháru mistrů evropských zemí.

   Od roku 2003 se v této soutěži bude prezentovat i oddíl sálové kopané VPS Polička. Pevně věříme, že našim vystupováním představíme sportovní odhodlání a úsilí oddílu a že v neposlední řadě budeme úspěšně reprezentovat v tomto sportovním odvětví město Poličku a potažmo i partnery oddílu. Dnes oddíl registruje téměř 20 hráčů, kteří jsou právem hrdi na úspěch, kterého se jim v tomto roce dostalo.

Úspěchy VPS Polička

 

   Oddíl VPS Polička v tomto sportu dosáhl již mnohých úspěchů. Vychoval hráče (např. F Švec, J. Dittrich st.), kteří úspěšně reprezentovali Českou Republiku a zároveň město Poličku na Mistrovství světa v Argentině v roce 1995 a v Mexiku v roce 1997. Hráči se pravidelně utkávají s nejlepšími týmy ČR.

Konkrétní úspěchy:

 • 1993/1994 - 1.místo prvního ročníku Českého poháru v Otrokovicích
 • 1994 - Mistrovství světa v Argentině, za reprezentaci ČR nastoupil F. Švec a J. Dittrich st.
 • 1994 - 4. místo v ČR ve futsalu
 • 1997 - vítěz prvního ročníku Českého poháru ve futsalu ČR
 • 1997 - Mistrovství světa v Mexiku, za reprezentaci ČR nastoupil F. Švec a J. Dittrich st.
 • 3 x účast v kvalifikaci o postup do extraligy ve futsalu ČR
 •  2003 - postup do extraligy ve futsalu ČR
 • 2005 - Mistr České republiky v sálovém fotbale a 3. místo v Poháru evropských zemí ve Španělsku
 • 2006 - 2. místo (vícemistr) ČR v sálovém fotbale 
 •  V nedávné minulosti J. Ditrich ml., který v současné době musel přerušit kariéru v slováckém fotbale z důvodů svého angažmá  v prvoligovém Liberci ve velké kopané
 • Současní reprezentanti - V. Král, P Šmeral - Účast na Mistrovství Evropy v Belgii

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.